Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski, инвестираше во летниот хит- Prada Bralette, винтиџ колекцијата од органски тексас. Супер-симпатичниот изглед на лизгачката е совршен примерок за вклопувањето на EmRata во модниот тренд на летово, што нејзината стилистка Emma Morrison го опиша како суптилен сексапил.

Emily Ratajkowski

Prada винтиџ тексасот во моментов е меѓу најдобрите на пазарот. Освен тексас градникот, колекцијата вклучува и боксерки, мини фустани, долги кошули и широки фармерки, а сите го носат префиксот – внимателни кон планетата. https://www.prada.com/gb/en/women/ready_to_wear/denim/products.organic_denim_mini-dress.GFA121_1ZAB_F0008_S_212.html

Добиен со изграден етички однос кон земјодлците, памукот, суровината за тексасот, во процесот на произвоството, на метар ткаенина, користи во просек 10 литри вода помалку од вообичаено.

Prada

Со посебно лого за одржливсота, на секое парче тексас – иконографија што Raf Simons ја засили откако се придружи кон Miuccia Prada – новата Prada колекција со фантастичниот ретро шарм и со одржливи квалитети на вечниот тексас е сè што може да се посака за претстојната летна авантура./M.M.

Prada

Prada

Prada

You may also like

Comments are closed.