Dior

Dior Makeup за претстојното лето својата најпродавана колекција Lip GLow i Rouge Dior ја надополнува со нови нијанси, дело на Piter Filips, белгискиот make-up уметник и актуелниот креативен и имиџ директор на Christian Dior.  https://www.dior.com/en_ch/products/beauty-Y0996213-rouge-dior-limited-star-edition-jewel-lipstick-engraved-stars-motif-velvet-metallic-finishes

За ова ограничено издание, иконскиот кармин открива нови нијанси со кадифени или металик финиши.

Светлината рефлектира и трепери во сите насоки.

Rouge Dior Star Edition карминот доби шик haute couture естетика. Со пет  прекрасни нијанси на вашиот изглед ќе му овозможат сензуален мат изглед со кадифен финиш, со формула во која се содржани црвениот божур, светот на нар и шеа путерот.

Dior

Балсамот за усни е креиран од 97 % состојки од природно потекло. Исполнет со cherry масло, балсамот за усни и новите нијанси кармини во продавниците ќе се најдат кон средината на мај./M.M.

More in:Шминка

You may also like

Comments are closed.