DERMA 2.0® е италијанска компанија која произведува професионална козметика за третмани на мезотерапија, трансдермална апликација, хемиски пилинг, како и за други третмани во медицинската козметологија.

DERMA 2.0® им помага на сите професионалци во естетскиот и медицинскиот естетски сектор, на врвно ниво, во Италија и низ целиот свет.

Посветеноста кон постојаната потрага по врвни активни состојки и грижата за квалитетот, ја прават DERMA 2.0® еден од меѓународните лидери во производството и дистрибуцијата на козметички производи и професионална козметика. DERMA 2.0® нуди и креми наменети во борбата против стареењето. DERMA BIO е една од нив.

DERMA BIO Кремата против брчки и стареење, со биомиметички пептиди и евдермични масла, помага за тонирање, зацврстување и лифтинг на кожата на лицето. Преставува ефикасна алатка за дневна нега на кожата, за сите типови на кожа (дури и за најсложените) за сите кои сакаат поздрав, тониран и сјаен изглед.

DERMA BIO овозможува комплетен третман за биоревитализација – против видливите знаци на стареење, за да се обезбеди навистина целосно решение против стареење. Благодарение на хијалуронската киселина, хидролизираните пченични протеини, биомиметички пептиди, витаминот Е, хидролизираниот колаген, хидролизиран еластин, екстракт од алое вера, путер од шиа и специјален комплекс на еудермични масла, и дава на кожата поизразен, мек, компактен и светла изглед. Погоден за сите типови на кожа, дури и за најчувствителните./М. М. 

You may also like

Comments are closed.