Кога Bottega Veneta претставува нова колекција, погледите неминовно се свртени кон чантите и чевлите. Така беше и оваа есен, кога модната куќа чија популарност расте од година во година ги претстави моделите за 2022 година. Така на сајтот на Bottega Veneta, меѓу 680 модели на чанти и торби, претставени се и оние што ќе бидат тренд за во 2022, модната куќа го предлага својот познат испреплетен дизајн Intrecciato, како и новата верзијата Casette. https://www.matchesfashion.com/intl/mens/shop/
Имаше многу модели во двобоен принт, јакни и панталони од тексас, главно во предимензионирани кроеви, но и свечени фустани, со многу светки кои се закануваат да доминираат во секојдневната мода./М.М

You may also like

Comments are closed.