BAM

BAM, производителот на облеката од бамбус од 2006 година работи на создавање и унапредување на квалитетот на облеката за тренинг, направена од бамбус. Со городст истакнуваат дека сега нивната облека за тренинг не е само убава – таа е и неверојатно удобна, апсорбира влага и ја регулира температурата.

Дуксерите, хеланките, чорапите и сето поврзано со тренинг и спортување, создадено во BAM е со врвен квалитет, изненадувачки достапни цени, а се испорачува спакувано во биоразградливи материјали.

BAM

Како ткаенина, бамбусот е со далеку попријатно чуство на кожата отколку памукот, а и хипоалергичен е, така што нема да предизвика непријатни алергиски реакции. Облеката од бамбус е доволно робусна за да штити од штетни УВ зраци, природно е антистатичка и, што е најважно, ја апсорбира влагата од кожата. Сите дополнителни информации се на: https://bambooclothing.co.uk/womens-bamboo-clothing/

BAM

Меѓу брендовите кои претпочитаат одржливост, се издвојуваат оние кои изработуваат облека за спортување и тренинзи. Овие еколошки брендови обезбедуваат нивните производи да се едновремено и квалитетни и да ја штитат околината. Имено, еколошката облека за тренинзи измина долг пат во текот на изминатава деценија за сега да има повеќе опции на располагање за потрошувачите на бавна мода, кои сакаат да купуваат со совест и да се грижат за планетата за идните генерации. Меѓу нив особено место има облеката од бамбус./М.М.

BAM

BAM

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.