За претстојните празници Avon ги подготви и престави колекциите подароци и украсите за домот и најмладите.

Меѓу нив е и Haiku Intense подарокот, со парфем и миризлива свеќа, со моќен цветен мирис што евоцира на спокојството во прекрасна градинарска оаза, со расцутените јапонски јузу и нежни мугети.
Подарокот за нега на косата со мед, екстракт од прополис и матичен млеч, содржи шампон, кондиционер и серум масло за коса. Погоден за сите типови коса и доволно нежен за обоена, обработена и хемиски третирана коса./М.М.

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.