Anya Taylor-Joy објави дека е новата амбасадорка на Dior за мода и шминка. Откако носеше фустани на високата мода на Dior во сезоната на наградите, Anya Taylor-Joy  ја официјализира соработката со француската модна куќа, Dior објави дека ѕвездата на Last Night in Soho е нов глобален бренд амбасадор за мода и шминка. Taylor-Joy „ќе биде партнер со брендот, славејќи го иконското наследство на Dior и прикажувајќи ги дизајните и креациите на креативната директорка Maria Grazia Chiuri и креативниот и имиџ директор за шминка, Peter Philips.

Откако глумеше во филмскиот „The Queen’s Gambit“,Taylor-Joy е на врвот на листата на убавици на црвениот тепих и на листите на најдобро облечените, најчесто во модели на Dior.

Сакам да си играм дотерување. Навистина е забавно да се изгради облека, наместо да се заглавува во некоја конкретна работа.

Затоа, од неа треба да се очекуваат повеќе гламурозни моменти за мода и шминка на Dior во 2022 година./М.М.

You may also like

Comments are closed.