Andra Day

Andra Day, за своето појавување на годинешниве Оскари одбра фустан креиран од Vera Wang и накит од најновата колекција на Tiffany, со дијаманти, платина и злато. Номинирана за најдобра актерка, за главна улога во филмот во кој ја толкуваше пејачката Billie Holiday. Andra Day, даде изјава за номинацијата и појавувањето на црвениот тепих на Оскарите.

Andra Day

За својот накит изнесе и детали: за обетките со жолти дијаманти од 12 карати, за бразлетна на Schlumberger ® Cooper во платина и 18k злато и со 465 Tiffany дијаманти, заедно со прстенот од истата колекција Schlumberger and Tiffany. Вредноста на накитот според американсите медиуми е околу два милиона долари./M.M.

You may also like

Comments are closed.