Серумите како производи формулирани со ефективни состојки против стареењето стануваат дел од неопходната дневна рутинска нега на лицето. Како мошне ефикасни досега се покажаа оние со хијалуронска киселина, колаген, како и одредени иновативни состојки од природно потекло. Подолу претставените серуми со континуираната потреба, како краен резултат обезбедуваат поцврста, поздрава и подмладена кожа.

Darphin Stimulskin Plus серум за целосна обнова
Базиран на 95% состојки од природно потекло, серумот Darphin Stimulskin Plus – Absolute Renewal со свиленкаста текстура, со докажан ефект на ревитализација на кожата, ги намалува и елиминира брчките, правејќи ја кожата поцврста, а контурите на лицето помеки и подмладени.
Покрај „морскиот скапоцен камен“ – трипептиди и алги алги – овој производ содржи и екстракт од растението смола Commiphora mukul, за кое е докажано дека го потиснува ензимот што го разградува колагенот и го поттикнува формирањето на нови еластични влакна. https://www.darphin.com.hk/collections/stimulskin-plus

Vallery H-Lift серум
Овој раствор на хијалуронска киселина, со непосреден лифтинг ефект, се користи за интензивен третман за подмладување на кожата. Се нанесува како маска, во подебел слој, се остава да дејствува околу 15 минути, а потоа се одмива со млака вода. Можете да се нанесе и во тенок слој, пред дневната крема. Со континуирана употреба, брчките ќе бидат видливо намалени, а кожата ќе добие младешки изглед.

Aphrodite Skin Specialist серум
Наменет за сите типови кожа и формулиран со 95% состојки од природно потекло, серумот е со интензивна формула за подмладување, со моментален ефект на пополнување на брчките. Со патентирани колагенски микросфери и растителна алтернатива на витаминот А, Aphrodite Skin Specialist COLLAGEN Lifting серумот ја активира синтезата на колаген и значително ја намалува експресијата на брчките – дури за 31% по само едно нанесување (клиничко испитување IN VIVO на 15 волонтери). Крајниот резултат е видливо позатегната и помлада кожа./М.М. https://webshop.afroditacosmetics.com/hr/lifting-serum-collagen

You may also like

Comments are closed.