Bobe's bakery

Доколку ви недостасуваат идеи за подготовка на вкусно пролетно јадење, предлагаме да го погледнете нашиот денешан предлот: полнети тиквички, запечени во рерна, што нема да ви одземат многу време за подготовка.

Bobe’s bakery

Потребни се следниве состојки:

 • две тиквички,
 • 300 гр. варено пилешко месо,
 • 150 гр. варен ориз,
 • 150 гр. биено сирење или пармезан,
 • три моркова, средна големина
 • две млади кромитчиња,
 • 1/2 китка магдонос,
 • 50 мл. вино,
 • сол, бибер и лук во прав.

  Bobe’s bakery

Начинот на подготовка можете да го погледнете во следново видео:

ММ кујна

Обланди карамел

Обландите со карамел се совршени, особено доколку подготвувате прослава, или, сакате неделниот ручек со семејството ...
ММ кујна

Сушени домати

Најдобри за сушење се малите меснати домати, зрели, црвени, сеуште цврсти и без флеки. Пелатите ...

You may also like

Comments are closed.