Колекцијата е хармоничен спој на парискиот шарм сохоливудскиот гламур, кој се очекува да биде дел од есенскиот наратив.

Модната куќа Karl Lagerfeld ја претстави својата колекција Resort 2024, пренесувајќи ја безвременската софистицираност на Париз во Калифорнија. Гламурозната привлечност на колекцијата и нејзиното ново, современо читање, ја прават, како и секогаш досега, привлечна за Холивуд.

Колекцијата исполнува секоја сарторијална желба – од остра деловна облека и весели викенд ансамбли до блескави вечерни облеки. Посветеноста на брендот за квалитет блеска; секое парче може да се пофали со беспрекорно кроење и врвни материјали, резонирајќи едноставно блеска со иконското наследство на Karl Lagerfeld.

Срцето на колекцијата е прецизно плисирана макси тоалета, разноврсно конструктивно парче кое беспрекорно преминува од ден во ноќ, особено кога е придружено со палто од двојна ткаенина. Чантата K/Signature 2.0 и соодветната шапка ја истакнуваат облеката, додавајќи смела доза на женственост.

Ресорт линијата дополнително воодушевува со раскошнипалта со појаси кои потсетуваат на златното доба на Холивуд. Надополнување е чантата K/Kushion Hobo, изведена во металик златна нијанса.

Меѓу безвременските понуди на колекцијата е богат зелен кадифеен костум, доказ за неспоредливите кројачки вештини на Karl Lagerfeld. Во комбинација со чантата за рамо K/Seven Element, таа ја нагласува континуираната посветеност на брендот да ја спои елеганцијата со иновативноста.

Во Resort 2024, Karl Lagerfeld беспрекорно се преплетуваатпариската софистицираност со сјајната привлечност на Холивуд./М.М.

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.