Годинешниот избор на најуспешните мажи во Македонија, поради трагичната автобуска несреќа во Бугарија, наместо во ноември, ќе се одржи на на 14-ти декември, во хотелот ,,Double Tree by Hilton” во Скопје, со почеток од 20:00 часот.
На оваа гала вечер ќе бидат избрани 13 најуспешни мажи во 13 категории кои ја одбележале 2021 година.
Од досега познатите добитници, хуманитарецот Борче Стаменов од „Донирај компјутер“ според гласањето на Фејсбук, доби најмногу лајкови и заслужено ја доби наградата, Маж на Годината во избор на социјалните медиуми за 2021 година./М.М.

 

More in:Вести

You may also like

Comments are closed.