За тоа како изгледале и што носеле ѕвездите на Oscars 2023 ќе се дискутира исто како и за тоа кој победил.

Во Dolby театарот, во Лос Анџелес,  синоќа е одржано 95-тото доделување на оскарите. Вечерната церемонија исполнета со ѕвезди во чест на најдобрите филмски изведби на годината, по трет пат ја водеше комичарот Jimmy Kimmel.

Пред да бидат доделени трофеите на сцената, актерите на холивудската а-листа се претставија во нивната најдобра вечерна облека.  Оние кои присуствуваа, претставија гламурозни ансамбли. Имаше и пресоблекувања, па Rihanna и Lady Gaga се покажаа контрастни изгледи. Потпетиците на платформа на Austin Butler инспирирани од Elvis беа воочени и рангирани меѓу модните ѕвезди на црвениот тепих. Погледнете некои од највпечатливите стајлинзи на Oscars 2023./М.М.

 

You may also like

Comments are closed.