По неизвесноста околу протоколите за присуство на 94. Оскари, условено од пандемијата, како и создавањето на филмови во видно изменети услови и околности, ѕвездите конечно пристигнаа за доделувањето на Оскарите за 2022 година. Но, пред овогодинешните победници да ги добијат наградите, најголемите холивудски имиња излегоа на црвениот тепих во гламурозни ансамбли, создадени од врвните мајстори на високата мода.
„CODA“ беше големиот победник на вечерта, земајќи го дома Оскарот за најдобар филм, додека Jessica Chastain и Will Smith ги добија наградата за најдобра актерка и актер.
Еве некои од највпечатливите моменти на црвениот тепих од Оскарите во 2022 година.

Will Smith во Dolce & Gabbana и Jada Pinkett Smith во Jean Paul Gaultier.

Benedict Cumberbatch во Brioni и Sophie Hunter во Dior Haute Couture.

Jason Momoa во Henry Poole & Co.

Halle Bailey во Roberto Cavalli.

Nicole Kidman во Armani Privé.

Billie Eilish во Gucci.

Penelope Cruz во Chanel.


Timothée Chalamet во Louis Vuitton.


Lily James во Atelier Versace.

 

 

You may also like

Comments are closed.