Lady Gaga

Лејди Гага стана заштитно лице на реномиран бренд за шампањ, чиј дел ќе биде уникатно креирано шише во ограничено издание со скулптура дизајнирана од самата дива. Потфат ќе ја поддржи и нејзината фондација „Born This Way“, која преку своите посебни иницијативи го промовира менталното здравје кај младите.

Најавувајќи го партнерството на Инстаграм, Гага објави видео и промотивна слика на која држи темно виолетово двојно шише Magnum 2006 Brut Rose, во необична облека. Нејзиниот изглед за оваа кампања е дело на шминкерката Sarа Tano, која создаде еклектичен ефект криејќи ги веѓите и користејќи темна нијанса на кармин.

 

Коментирајќи ја кампањата, Гага рече: „Нивните традиции се стари со векови, но тие ги надминуваат своите граници и наоѓаат начини целосно да се трансформираат. Навистина сум возбудена што можеме да го прославиме ова заедно“./М.М.

Lady Gaga

Lady Gaga

 

You may also like

Comments are closed.