Стапчиња полнети со ајдемер, лук во прав и магдонос.
Како памук меки, со убав вкус и многу лични како кукли👌

 Потребни состојки:

 400 гр. брашно,  180 мл. млеко,  7 гр. сув квасец,   40 гр. путер,  едно јајце, една мала лажица сол.

За фил:

– 250 гр. ајдемер,  една лажица лук во прав,  неколку гранчиња магдонос.

Видео рецепт

ММ кујна

Мафини со вишни

Во сезоната на вишните, мафините со ова освежително овошје се безмалу задолжителен десерт. Нашиот рецепт ...

You may also like

Comments are closed.