Bobe's bakery

Започнете го денот со вкусен и хранлив појадок што подолго време ќе ве држи сити. Употребени се јогурт, овесни снегулки, мед и јагоди. Ги измешавме сите состојки и оставивме неколку минути да поминат пред појадокот. Се надеваме дека ќе бидат и ваша омилена утринска комбинација!/Б.Б.

Bobe’s bakery

ММ кујна

Обланди карамел

Обландите со карамел се совршени, особено доколку подготвувате прослава, или, сакате неделниот ручек со семејството ...
ММ кујна

Сушени домати

Најдобри за сушење се малите меснати домати, зрели, црвени, сеуште цврсти и без флеки. Пелатите ...
ММ кујна

Мафини со вишни

Во сезоната на вишните, мафините со ова освежително овошје се безмалу задолжителен десерт. Нашиот рецепт ...
ММ кујна

Чиа пудинг

Започнете го денот со перфектен, вкусен и хранлив појадок што подолго време ќе ве држи ...

You may also like

Comments are closed.