Здолништата од тул се совршен начин да се разбуди магијата и романтиката на старите времиња. Едно од најпопуларните здолништа од овој тип е секако она што го носи Carrie Bradshaw во Sex and the city, но и големото враќање на трендот на тул здолништето во рестартирањето на култната серија. Бело тул здолниште во продолжението е комбинирано со разнобојна блуза, додека во воведната секвенца на Sex and the city таа тул сукнјата ја носеше со розова маица без ракави.

Здолништето од тул е секако едно од најженствените изданија на оваа облека. Празниците се ближат, па волуменозните здолништа најверојатно ќе бидат дел од многу празнични тоалети, на врвот на модните желби.

Здолништето од тул навистина може да изгледа убаво и интересно, во зависност од тоа како ќе се комбинира: балерина тул лесното здолниште одлично се комбинира со високи чизми и јакни, но за зимава оди со кардигани, со капут, како и со длабоки чевли./М.М.

You may also like

Comments are closed.