Претставувањето на рекламната кампања за пролетно-летната колекцијата на Zimmermann, наречена Dancer, е осмислено со литванскиот модел Giedre Dukauskaite.

Австралискиот кампањата за колекцијата, која е подготвена за носење и е поставена на нивната електронска продавница, ја снимаше во Museum & Gardens во Мајами.

Претставувајќи избор на романтични, но и построги дизајни од колекцијата наречена Dancer, во кампањата се појавува литванскиот модел Giedre Dukauskaite. Балетот е тема на колекцијата, а топ моделот изгледа прекрасно во шифон здолништа, кашмир блузи и чевли со ленти врзани околу зглуждовите. Комбинезоните и сребрените патики ја канализираат леснотијата и слободата на танчерите.

Секогаш можат да се очекуваат цветни принтови или бои во збирката на модели на Zimmermann, вообичаено изведени на убав, романтичен начини. Пастелни бои преполни со цветови, шифонски рифли и многу вткаена нежност – сето тоа е визитка на Nicky Zimmermann картичката.

Zimmermann  пролетта  сепак оди и подалеку – открива, на пример, и дека многу размислува за балерини. Инспирацијата нивните трикоа и алишта за загревање ги пренесува во неколку модели: како растеглив, слоевит боди и фустан од тантела што ги обвитнува колковите пред да експлодира во воздушесто здолниште. Целата колекција може да се види на следниов линк:

Изострената естетика, присутна во оваа колекција,  би можела да привлече и нова група млади клиенти – луѓе кои неможеле да се поврзат со романтичното во минатото, но се гледаат себеси во посилните принтови, построгите линии и тулот во нова улога што им ја додава Zimmermann./М.М.

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.