Vera Wang

Vera Wang на својата најнова невестинска колекција ја надополни со модели за есен-зима 2021 година. Моделите Nathalie Chablat и Kass се појавуваат во изгледи со неутрални бои, вклучувајќи црна, бела и беж, што силуетите ги прави драматични, со контрасти за посилно истакнување. Вибрации додаваат ретките деликатни детали од црвена, лаванда и светло сина.

Vera Wang

Наметките од свила-шифон, фустани од тул и блејзерите од волна, сето ги гради елегантните дизајни Vera Wang наменети за неконвенционалната невеста. Сето е преставено и на модниот филм https://www.verawang.com/

„Одамна сакав во една кохерентна модна изјава да претставам колекција која во себе носи потпис на нашите дизајни за невести и модели подготвени за носење за наредните сезони. Сезонава изгледаше како совршен момент да се истражи таа цел – со сензуалноста и заведувањето со строга, но женствена перспектива во кроењето, вели Vera Wang во преставувањето на колекцијата./М.М.

Vera Wang

Vera Wang

Vera Wang

Vera Wang

Vera Wang

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.