Turmeric Glow Moisturizer

Органската марка за нега на кожата Mirandа Kerr, KORA ја претстави својата нова хидратантна крема.
Turmeric Glow Moisturizer, е совршен за сите кои бараат производ кој ќе им помогне да имаат блескава кожа, без иритации. Наменета за сите типови на кожа, формулата содржи сертифициран органски екстракт од куркума, сладунец, масло од роза, алги, урми и масла од разни овошје, кои работат заедно за да ја хидрираат кожата, правејќи ја помека и посјајна.
Хидрантната крема ќе помогне и при обновата ослабената, оштетена или иритирана кожа, намалувајќи ја видливоста на брчките и бришејќи ги фините линии. Во својот состав има и липозоми и ферментирани пробиотици, кои помагаат во битката против стареењето.
Како дел од напорите за одржливост, брендот KORA на Миранда Кер нуди крем-капсули што може да се полнат, наместо постојано да купуваат./М.М.

Можат да се видат и на сајтот https://koraorganics.com/

You may also like

Comments are closed.