Jordan Stewart

RVNG е луксузен моден бренд предводен од дизајнерката Jordan Stewart, номинирана од CAFA.

RVNG облеката е изработена со маестрална прецизност, овозможувајќи едновремено и блескав изглед и пријатност при носењето.

Jordan Stewart – дизајнерката што ги потпишува колекциите на RVNG за себе вели дека сака да создава магија.

Како во сон, магично, како во бајките: овие зборови совршено ја опишуваат и работата и дизајнерската естетика на канадската дизајнерка Jordan Stewart.

Потекнува од семејство со долга историја во модата, од нејзините родители и дедовците. „Правев облека со мајка ми. Се сеќавам дека правев Божиќни подароци со неа. Оттука започна мојата љубов кон шиењето и уметноста“, вели таа.

Jordan Stewart

„Се сметам за дизајнер на компанија за модели за модни писти: ја сакам продукцијата, уметноста, сето заедно во создавањето на модната писта. Ми се допаѓа да имам интеракција со моите клиенти. Сакам да создавам магија “.

Бизнисот на Stewart  првично започна со соработка со женски бутици од висока мода во 2008 година, каде што се фокусираше на винтиџ облека и извори на облека, од различни брендови. Таа вели дека градела неверојатни врски во тој период и последователно облекувала многу клиенти од висок профил. На крајот, таа одлучи дека е време да направи своја облека и се префрли во тој бизнис во 2014 година.

Работата на Jordan Stewart сега е поврзана со телевизијата, изложби на модни писти, церемонии на доделување награди, црвени теписи и многу големи настани низ целиот свет./М.М.

Jordan Stewart

Jordan Stewart

Jordan Stewart

Jordan Stewart

Jordan Stewart

Jordan Stewart

Jordan Stewart

 

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.