Убавина и здравјеШминка

MAC Cosmetics со сосема нова серија Love Me Liquid Lipcolour

MAC Cosmetics

Најновата линија на MAC Cosmetics наречена Love Me Liquid Lipcolour вклучува 20 нијанси со течна сатенска формула, збогатена со масло од арган и шеа путер.

Makeup уметникот Andrew Gallimore, работеше на повеќе нијанси – од розе пинк, портокалова до темно розе.

Новата колекција ја промовираат моделите Lara Stone, Jade Rabarivelo, Aweng Chuol на Pau Anguera на визуали потпишани од Harley Weir.

Во описот на MAC Cosmetics се вели дека кремастата, хидрантна течна боја со сатенски финиш е со удобна и хранлива формула приспособена кон нашиот сопствен комплекс за усни TLC што ги храни и хидрира усните со моќна мешавина од арганово масло, кокосово масло, шеа путер, екстракт од јачмен и екстракт од краставица./M.M

MAC Cosmetics

MAC Cosmetics

MAC Cosmetics

You may also like

Comments are closed.