Jacquemus

Зошто да се мачите да носите облека кога вашата чанта неизбежно ќе го привлече сето внимание, во секој случај? Со овие зборови Kendall Jenner објаснува колкаво влијание можат да имаат модните додатоци од La Montagne колекцијата на Jacquemus.

Jacquemus

https://www.jacquemus.com/product/le-sac-ciuciu-pink

Kendall Jenner во најновата кампања на Jacquemus носи само додатоци: чантата „Le Sac Ciuciu“ во розова боја, сандали со потпетици во иста нијанса и црвени чорапи до колена. Деталот од ланецот на чантата се дополнува со обрачот на кој позира, додека нејзината коса и шминка донесуваат поприроден изглед на сликата.

Jacquemus

На Twitter страната на Kendall Jenner освен оваа се најдоа уште три слики од оваа кампања снимени од фотографот Drew Vickers.
Инаку, Jenner овие торби и модели на Jacquemus ги има носено на ревијата на Paris Fashion Week./М.М. https://www.jacquemus.com/collection/55/la-montagne

Jacquemus

Jacquemus

Jacquemus

 

You may also like

Comments are closed.