Австралискатата актерка, која ја глумеше принцезата Diana во 15 и 16 -тата сезона на The Crown серијата, ќе го претставува најскапоценото на модната куќа – накитот на Dior Joaillerie.
Elizabeth Debicki ќе биде и промотивното лице на Rose Dior, серијан на накит дизајниран од Victoire de Castellane. Содржи четири колекции на тема рози и претставува „одраз на плуралистичката женственост“. Во соопштението за медиумите за промоција на актерката на амбасадор на модната куќа се вели дека таа е „симбол на безвременската елеганција на Dior“./М.М.

You may also like

Comments are closed.