Bobe's bakery

Започнете го денот со перфектен, вкусен и хранлив појадок што подолго време ќе ве држи сити. Употребени се млеко, чиа семе, мед, лешници и капинки. Ги измешавме сите состојки и оставивме 30 минути да поминат пред појадокот.

Чиа пудингот има специфична кремаста структура и е богат извор и на протеини, растителни влакна и омега 3 масни киселини.

Се надеваме дека ќе биде и ваша омилена утринска комбинација!

Bobe’s bakery

Потребни состојки:

  • 200 мл ладно млеко (оризово, соја, кокосово, бадемово, кравјо)
  • четири лажици чиа семе
  • лажица мед
  • 10 лешници
  • 10 капинки

Bobe’s bakery

ММ кујна

Обланди карамел

Обландите со карамел се совршени, особено доколку подготвувате прослава, или, сакате неделниот ручек со семејството ...
ММ кујна

Сушени домати

Најдобри за сушење се малите меснати домати, зрели, црвени, сеуште цврсти и без флеки. Пелатите ...

You may also like

Comments are closed.