Bobe's bakery

Bobe’s bakery

Брзи и лесни за подготовка: Се матат две јајца, па се додава шолја јогурт или кисело млеко. Се мешаат, па се додаваат две шољи брашно измешани со прашок за пециво. Тестото треба да е течно. Во врел зејтин со лажичка се пуштат мали топчиња од тестото. Се пржат додека  убаво да заруменат.

Се служат прелиени со течно чоколадо, со шеќер во прав и цимет по желба. Можат да бидат и во солена варијанта, кога над нив се ренда сирење.

Наздравје! /Б.Б.

Bobe’s bakery

You may also like

Comments are closed.