Новата колекција на водечката марка Тимберленд 2020/2021 е со модели кои лесно се вклопуваат во секоја комбинација на облека, едновремено обезбедувајќи супериорна заштита што е императив во студените месеци.

Подеднакво стилски и зимски длабоките чевли можат да ги издржат и урбаните и екстремни предизвици. Новите модели на Тимберленд се од водоотпорен материјал, гумен ѓон за целосна стабилност и повеќеслојна влошка што апсорбира нерамен терен, што овозможува долго пешачење.

Тимберленд чизмите  се совршен пример за класични и функционални обувки. Моделите што ќе можете да ги носите со години, се изработени од најдобрите водоотпорни материјали, идеални за сите видови авантури на отворено.

Сите информации за најновата модната инспирација на  Тимберленд можат да се видат на електронската продавница на призводителот  https://www.timberland.com/shop

 

You may also like

Comments are closed.