Katy Perry официјално се врати во светот на обувките. По подолга пауза повторно го афирмира својот бренд, Katy Perry Collection, и претстави нова линија на чевли за оваа пролет и лето.

„Имав можност или да дозволам мојот бренд полека да згасне во ништожност, или да го прифатам предизвикот и да се обложам на себе, како што го правам поголемиот дел од времето, изјави Perry за WWD.
Колекцијата пролет/лето 2022 се состои од 19 модели на чевли поделени во две теми: цветни и за плажа. Колекцијата вклучува различни стилови, вклучувајќи платформи, ниски потпетици, мокасини, сандали и патики. Линијата нуди и голем број на дезени како што се карирани и цветни, како и различни материјали како веганска кожа, ПВЦ и платно.

„Возбуден сум бидејќи [пролетта] е мојата омилена сезона кога сè почнува да оживува и кога се одмрзнуваме“, објаснува Perry. „Јас сум производ на сонцето и јас сум девојка од Калифорнија. Сè што е на тема Велигден е мојата атмосфера.
Што се однесува до омилените дизајни на Perry, тоа се сандали со уникатна потпетица во вид на златна школка, како и сандали со три ремени, потоа рибарските сандали изработени од ПВЦ кои доаѓаат во три бои, сандали со цветни монисти и сандали на платформа достапни во седум бои.

Колекцијата содржи и миризливи чевли чиј мирис е дел од декоративните елементи на чевелот. Perry објасни дека, иако нејзиниот стил еволуирал во последната деценија, нејзината колекција е дизајнирана да ја отслика нејзината разиграна личност.


Perry ја дизајнираше оваа колекција со намера да претстави обувки по пристапни цени, нешто на што пејачката на „Daisies“ беше доста фокусирана во текот на процесот на дизајнирање и производството.
Колекцијата пролет/лето 2022 на Katy Perry е достапна сега на новата веб-страница на брендот https://www.katyperrycollections.com//М.М.

 

You may also like

Comments are closed.