Естетиката More-is-Мore на модната икона Ајрис Apfel доаѓа во H&M

Последната соработка на H&M е гламурозен и енергичен проект создаден во партнерство со вистинска стилска икона – неспоредливата Iris Apfel. Колекцијата Iris Apfel x H&M го слави нејзиниот стоти роденден.
Позната по нејзината раскошна мода, хумористични потсмеви и смели тоалети, Apfel ја поддржува идејата дека стилот и инспирацијата можат да дојдат од секаде и од секого, без оглед на цената. Инспирирана од уникатниот шмек на Apfel, колекцијата Iris Apfel x H&M, која сега се појавува во продавниците, е колекција која нуди асортиман на неверојатни парчиња дизајнирани за секого.


Дизајнирана е и линија на накит и додатоци кои ја надополнуваат гардеробата.


За да ја прослави соработката, Apfel приреди интимен ручек во Палм Бич во солариумот на хотелот Колони, поканувајќи врвни модели и пријатели од сите возрасти од Мајами./М.М.

Колекцијата Iris Apfel x H&M е достапна за купување од денес на hm.com.
https://www2.hm.com/en_us/free-form-campaigns/2005-iris-apfel-x-hm.html

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.