LaQuan Smith

Времето на дизајнерот LaQuan Smith допрва доаѓа. Всушност, тој пристигнува веќе неколку сезони, но колекцијата за есен 2020 година го зацврсти неговиот статус на американски дизајнер кој е дел од новиот бран дизајнери кои пишуваат поинакви модни правилата

LaQuan Smith

LaQuan Smith моден дизајнер и основач на истоимен бренд за облека за жени. Тој е од Њујорк, тој е од Квинс, има 32 години и неговите креации се специфични за одреден тип на жена. Познато е дека жените од Џенифер Лопез, до Бијонсе, Лејди Гага и Ријана го користат неговиот естетски дизајн. Неговиот стил на дизајн е неприкословен, гламурозен, секси, елегантен и луксузен.

LaQuan Smith

LaQuan Smith

Неговите клиенти не се плашат од својата сексуалност, всушност ја истакнуваат. Со облеката на Лакуан Смит, потребна е и неверојатна фигура – за да се покажете дизајн опремата за една сирена.

LaQuan Smith

Во оваа колекција, како и во наредните две – за пролет/лето 2021, како и за наредната есен, Лакуан Смит генијално ги вклопува панталоните и кусите здолништа на колкови, во сложени но претенциозни комбинации кои никого не оставаат рамнодушен.  Иако не се точно дневна облека, овие комбинации – што потсетуваат на клупска облека од 1970-тите и 80-тите години – ја прошируваат колекцијата на Лакуан надвор од секси облеката за вечерни излегувања./M.M.

LaQuan Smith

 

 

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.