За сезоната пролет/лето 2022, Zara се враќа со своето второ издание на Origins линијата. Модниот бренд продолжува да негува гардероба од модерна, есенцијална облека. Приближувајќи се до второто издание на Origins, Zara се надоврзува на минималистичката природа на првата колекција, работејќи со клучните силуети. Новите ткаенини и бои ги ажурираат основните елементи на Zara .

Новата колекција на Zara Origins се совпаѓа со проект со мешан медиум инспириран од песната на Боб Марли, „Sun is Shining“, претставувајќи го сонцето во многу форми и нуди оптимистичка порака.

Понатаму, за пролет-лето 2022 година, Zara Origins усвојува палета на бои од различни тонови, контрастни нијанси како индиго, фуксија и јоргованот со неутрални тонови како бледо зелена, екру, беж, морнарица и бела.

Употребата на лен е ново сезонско ажурирање за колекцијата Zara Origins. Лен облекува широк спектар на основи на машката гардероба низ целата палета. Zara обезбедува лесен, целокупен стил со лен и трикотажа што ги надополнува волнените костуми од диагл и работничката јакна од велур. Ткаенина така го дели фокусот и со стилските капути за дожд и виндјакната.

Zara ја лансира својата нова колекција Origins со модели, вклучувајќи ги Babacar N’doye, Malika El Maslouhi, Moustapha Sy и Ludwig Wilsdorff. /М.М.

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.