МодаТрендови

Versace во есенски лавиринт 2021

Versace

Модната писта инспирирана од лавиринт е новиот моден отпечаток на Versace за есента 2021: геометриските повторувања на La Greca – иконскиот мотив на брендот, се со остри агли, чисти линии и во повеќе бои. Според белешките за колекцијата, преработената шема претставува „моќ и самодоверба“.

Versace

Со обновениот мотив се појави и посовремена дневна облека: Версаче покажа рационализираните силуети, со заоблени рамена и струкирани линии во женската понуда за ден и сензуално расположение со многу црна тантела за вечер, како и блескави мини фустани.

Versace

Машката облека е со истата кројна линија – до телото и со интересни детали од ткаенини, како и кај женската облека. Внимание привлекуваа и структурираните торби во повеќе големини, за различно носење: клиентите сигурно ќе ги ценат прилагодливите карактеристики, кои беа на целосен приказ за време на дебито на колекцијата.

Од манекените блескаше новата мајка, Џиџи Хадид, која го отвори и затвори шоуто, а нејзе и се придружи нејзината помлада сестра  Бела Хадид, Ирина Шајк и Пресис Ли се појавија на претходно сниманата писта.

Versace

Според Версаче иднината, новиот начин на комуникација со колекциите се претходно снимените модни писти. Моделите се како актери, ги оживуваат дизајните, исто како кога изведувач портретира лик. За време на снимањето на оваа емисија видов колку е важно да им се даде време на моделите да ја” чувствуваат “облеката што ја носат на пистата. Вака ми изгледа сегашноста и иднината, посочува Версаче во белешките за колекцијата и модниот настан.

Видео записот е на следниов линк:

 

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.