Prada

Деликатни, со средна пета, сандалите веќе се видени на нозете на инфлуенсерите. Ги опишуваат како совршени за оние кои сакаат да го задржат едновремено концептот на стил и на удобноста.

Подготвувањето да останеме дома веќе стана навика, па некои трендови се добредојдени, како светлина на крајот на тунелот. Меѓу нив, се и сандалите „Прада“, кои сè повеќе стануваат познати и ветуваат дека ќе станат најпосакуваните чевли летово.

За сезоната пролет/лето 2021 година, брендот лансираше речиси совршен модел за оние кои сакаат да комбинираат елеганција и удобност, во различни бои и нијанси, – од  монохроматски верзии, – од класични црни, па дури и живописни портокалови и пастелни тонови – па дури и во две бои. Покрај тоа, името на брендот е доказ дека сандалите донесуваат уникатен изглед./M.M.

Prada

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.