Кога во рамките на Њујорк Модната недела Jeremy Scott ја претстави Moschino женската пролетно/летна колекција 22, највпечатливи беа малите костуми со блескави леери врз 70-тите. Но и тогаш многумина запрашаа зошто дезените се со слики на слонови, жирафи и графити во сатен и твид…
Истите прашања, околу изборот на принтот и неонските бои, сега се однесуваат и на машката колекција на Moschino за пролет/лето 2022, која е веќе на нивната електронска продавница.
Имено, Moschino на мажите им предлага наредната пролет и лето да ги пречекаат во комплети со принт со сонце и во неонски бои. Стреч габарденот е во повторен бебе дезен (со слики од сонца, месечини, животни…) но воглавно на темна основа. Составот е 97 проценти памук и три проценти еластин што, според брендот, треба да овозможи дополнителна удобност./М.М. https://www.moschino.com/us_en/moschino/moods/ss22-collection/sun-print-neon-colours.html?p=2

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.