LOEWE ја објави својата долго очекувана колекција Paula’s Ibiza 2024, како прослава на бутикот што го отелотвори контра-културниот дух од 1970-тите. Колекцијата нуди разиграна облека, совршена за летните авантури, без разлика дали сте во град или на одмор.
Линијата на женска облека е со особени графички принтови, кроп блузи и асиметрични мини здолништа, додека машката облека се фокусира на преголеми маици и широки шорцеви со риги. Хипер-обоените принтови на уметникот Douglas Abraham додаваат оригинални допири на различните облеки.
https://www.loewe.com/usa/en/stories-collection/fw24-paulas-ibiza-campaign.html
Препознатливиот кош на LOEWE е истражуван преку новите ткаени рафа верзии на познатите чанти, како што се торбите Puzzle и Font. Во колекцијата е претставена и Flamenco Bucket, чанта од ден до ноќ, како и еспадрили и сандали со кои се заокружува понудата на обувките.


Придружната кампања, снимена од Gray Sorrenti, вклучува разновидна интернационална екипа. Портретите го доловуваат лежерниот, инклузивен дух на Paula’s Ibiza.
LOEWE ја продолжува и со својата посветеност кон општествената одговорност со донирање на локалните заедници. Колекцијата Ibiza 2024 на LOEWE Paula е доказ за способноста на брендот беспрекорно да ги поврзува креативноста, изработката и социјалната свест, што го прави задолжително за модните ентузијасти за оваа лето./М.М.

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.