Двата кардигана и високо струкираните панталони со потписот на Александар Меквин носат и винтиџ и безвременска порака.

Останувајќи верен на својата посветеност кон потемна естетика, Александар Меквин ја нагласува мистериозната привлечност на строгите, решителни и моќни линии зад кои допира чистата сензуалност на тантела или длабоко деколте или панталони со вистинска безвременска класика. Освен беспрекорна силуета трите се креации во црно. /М.М.

 

Alexander McQueen

Alexander McQueen

Alexander McQueen

 

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.