МодаТрендови

Еднобојна приспособливост на The Row за 2022 година

Ashley и Mary-Kate Olsen никогаш не ги објаснувале своите колекции, а пред-есенската за 2022 година, претставена на париската Модна недела, не е исклучок од ова правило на The Row брендот. Сепак, 56-те изгледи на оваа колекција целосно го отсликуваат турбулентниот момент во кој светот се наоѓа.

Од виденото, можеби приспособливоста би била една од нивните водечки теми, исто како што беше и во пролетните колекции на The Row.

Заедно со преголемите опуштени форми, силуетата за идната година е надополнета со истобојни колани, чанти и чевли. Колекцијата нема компонирање на бои – едноставно, се е во таа една одбрана боја: од главата до петиците.

The Row нуди нови, свежи и необични решенија – симболот на тоа е превртената јакна, закопчана  на грбот. Конечниот изглед во слајд-шоуто е другата страна на јакната. Тоа е светот од напред, но во кој The Row може да ви помогне да го одржите заедно./M.M.

More in:Мода

You may also like

Comments are closed.